Badanie zadowolenia pracowników – wyniki

Nasz doradca z portalu HRmapa.pl zrealizował dopiero co wyniki badania motywacji i satysfakcji pracowników w polskich przedsiębiorstwach.

HRmapa to portal sprzedający profesjonalne  badania opinii pracowników.

Co wywnioskujemy z zakończonego badania?

Istotna jest satysfakcjonująca stała pensja podstawowa  również brak ryzyka zwolnienia. Nie mniej ważna jest możliwość samodzielnego decydowania o terminach urlopów. Na dalszym miejscu znalazła się możliwość wyrażania swojej opinii dotyczących ważnych decyzji czy planów.

Dalej: przewidywalna przyszłość czyli wiesz co czeka firmę i Ciebie.

Rzecz jasna w zestawieniu jest też umożliwienie Ci udziału w planowaniu Twojej własnej kariery.

Już trochę dalej są:

wsparcie rozwojowe ze strony szefa a także realizowanie trudnych zadań i wyzwań. Liczą się też nauka i warsztaty zawodowe.

Niżej w ocenie pracowników są wysoka jakość pomieszczeń, stanowiska pracy itp.. Nie ma dobrej oceny w opinii pracowników również

pakiet świadczeń socjalnych ani karnet na fitness, opieka medyczna itp.. Testy potwierdziły że takie psychologiczne i osobowościowe aspekty jak niskie ryzyka wypadku a także wiele nowych sytuacji i zmian też są mniej istotne. Najniżej ulokowało się: stabilizacja i brak częstych zmian zakresu obowiązków.

Pełne analizy z badania motywacji i satysfakcji pracowników, struktura użytego testu i kwestionariusza oceny jest i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oceny i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>