Certyfikowane narzędzia – ocena.

Systematycznie fachowcy z branży zapytują naszych konsultantów  czy szukanie licencji sprawdza się i jak nam się z tym pracuje. I oczywiście czy to jest drogie. To tym razem napiszemy co o tym sądzimy.
Licencjodawcą prowadzonych naszych trenerów narzędzi wykorzystywanych podczas prowadzonych przez nas projektów badawczych i doradczych oraz kursów i wyjazdów integracyjnych jest Rafał Szczepanik.
Obecnie to  zarządzający  Training Projects. Ten instytut szkoleniowy specjalizuje się w projektowaniu tworzonych na miarę i dopasowywanych do klienta symulacji edukacyjnych a następnie szkoleniu instruktorów i dzierżawieniu im uprawnień do tych opracowań.
Już więcej niż od siedmiu lat nasi pracownicy korzystają z praw dzierżawczych na metodykę kursów wypracowanych przez  tego niekwestionowanego eksperta i coacha. Osoby na naszych szkoleniach opiniują je jako atrakcyjne i dobrze oddające realia polskiego rynku. Ten standard działania na zasadzie licencji jest wysoce częsty w Ameryce i Europie zachodniej , ale w naszym kraju jesteśmy prawdopodobnie jedną z może dwudziestu agencji trenerskich funkcjonujących w opisywany tu sposób.
Na naszym rynku mamy już możliwość nabywac certyfikacje na szkolenia z delegowania, pracy w zespole, rozwiązywania konfliktów, finansów, optymalizacji produkcji, a także ankiet motywacji, kwestionariuszy psychologicznych.
Jako trenerzy uważamy wybraną strategię za słuszną. Istota sprawy to powszechnie cenione ćwiczenia przetestowane przez ich twórcę – co umożliwia unikniecię eksperymentów na rzeczywistych uczestnikach kursów. I jeszcze otrzymujemy atrakcyjne treningi licencyjne. To może ma mniejsze znaczenie ale też się liczy – ćwiczenia są profesjonalne wyposażone w rekwizyty.
Koszt? Licencje nie są takie tanie. Od pięciu do nieco częściej kilkudziesięciu tysięcy złotych za pojedynczą (razem w tej cenie nabywamy szkolenie certyfikacyjne). Firmy szkolenowe powinny we własnej głowie zdecydować czy to się opłaca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oceny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>