Charakterystyki efektywnej organizacji

Zachowanie zbioru ludzi jest poddawana badaniu pod różnym względem – celów zespołu, norm zachowań, norm kodeksu pracy czy norm społecznej aktywności. Gdyby chcieć, aby instytucja działała efektywnie, zespół można oceniać ze względu na wyznaczniki efektów organizacyjnych.
W moim artykule pokażę właściwości wyjątkowo sprawnego działu pracowniczego, jakie czytelni może przeczytać w czasopismach branżowych. Poniżej wstępna część listy, ponieważ parametrów opisano niezwykle dużo. Więcej można posłuchać tutaj:   Coroczne Projekty Integracyjne i Team Building
Dalej wymieniam i opisuję wybrane cechy efektywnego zbioru pracowników.
Atmosfera
Możesz ją wyczuć po kilkunastu dniach przebywania w firmie, jest często nieformalna, easy-going a także zachęcająca do współpracy. Gdy jest pozytywna nie da się wskazać ważnych nieporozumień. Ludzie w niej istniejący bywają zaangażowani oraz myślący o wspólnym celu. Nie widać sumptomów znudzenia.
Skluteczny przepływ informacji
Dużo rozmów między pracownikami, w których uczestniczą prawie wszyscy. Są to dyskusje w zakresie współdziałania zespołu. Jeśli rozmowa zbacza z tematu, szef szybko kieruje ją na właściwy tor.
Zadania grupy ludzi
Pracownicy wewnątrz grupy dobrze znają i akceptują zadania lub realizuja zaplanowane efekty zespołu. W najbardziej dogodnym momencie przeprowadza się efektywną burzę mózgów dotyczącą zamierzeniach i efektach pracy, co powoduje, że ludzie dążą do tego, aby identyfikować z działem w firmie.
Komunikacja
Współpracownicy w zespole słuchają siebie nawzajem. Konwersacja nie obrazuje przełączania się po rożnych sprawach. Dobry pomysł jest doceniony. Ludzie nie mają obaw narazić na śmieszność i opisać twórczą myśl, chociaż czasem wydaje się ona całkiem dziwna.
Szukanie rozwiązań
Zbiorowość ludzka w dziale nieźle zażegnuje nieporozumienia. Dokładnie bada się racje oraz grupa chce określić kompromis. Ci, którzy wyrażają sprzeciw, nie próbują wpływać na grupę czy okazywać grupowe niezadowolenie. Gdy nie zgadzają się, to zwyczajnie przekazują swoje zdanie.
Na tą chwilę to tyle przywódczych myśli.
Redakcja: Krzysztof Kowal
I JESZCZE JAK ZWYKLE GARŚĆ CIEKAWYCH FAKTÓW ODNOŚNIE INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
– Ciesząca się największym wzięciem forma ćwiczeń : nagrywanie filmów i teledysków
– Najlepiej wycenione w kwestionariuszach po spotkaniu gry – oceny grup: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Statystyczna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: sześćdziesiąt osób.
– Optymalne dla klienta dni tygodnia na incentive: środa.
– Najchetniej zamawiana lokalizacja: Tatry

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od siedmiu lat wykonujemy zlecenia w branży eventów pod marką Training Projects.
Nasze nietuzinkowe wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są polecane przez wiele przedsiębiorstw z wszystkich branż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia, Team building i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.