Dobra praca – pakiet obserwacji od headhuntera

Przekonaliśmy kluczowego doradcę z prestiżowego serwisu rekrutacyjnego Szukam Pracy do napisania felietonu dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Stały etat to na pewno spory komfort mentalny. Szczególnie jeżeli mówimy o zatrudnieniu w dużym przedsiębiorstwie, którego jutro zasadniczo przedstawia się się w korzystnych kolorach i nie ma mowy o likwidacji zakładu. Naturalnie nie zawsze łatwo jest znaleźć zatrudnienie w takim gigantycznym kombinacie, jednak z naturalnych względów zawsze warto się starać. Jeśli dyskutujemy o ogólnopolskich zakładach, to nie mamy na uwadze tylko firm, które zwyczajowo skorelowane są z gałęzią przemysłową, ale w dużej mierze na pewno będą one stanowić większość. Znalezienie pracy w tego rodzaju sektorach rynkowych jak:

 • przemysł motoryzacyjny,
 • przemysł wydobywczy,
 • przemysł metalurgiczny,
 • inne gałęzie przemysłu trudniące się wytwarzaniem określonych towarów

  bezspornie daje poczucie pewności jutra. Aktualnie to bynajmniej nie jest coś oczywistego i szczerze mówiąc, coraz trudniej można taką pracę zdobyć. Ma to swoją wagę w Polsce, gdzie rynek zatrudnienia z pewnością nie może być przypisany do stabilnych i o długoterminową pracę jest naprawdę niełatwo. Wypada tutaj odnotować, że z ogólnokrajowymi przedsiębiorstwami związane są ponadto takie pojęcia jak kolektywne przyjęcia, jak też masowe zwolnienia. Z drugimi z wymienionych naturalnie żaden z zatrudnionych nie życzyłby sobie mieć nieprzyjemności, lecz gdy już o tym mowa, to w takich okolicznościach większość zatrudnionych ma okazję na godziwe pożegnanie się z konkretnym zakładem pracy i przyjęcie określonej sumy odprawy.
  W pomniejszych przedsiębiorstwach z z reguły na takie świadczenia trudno jest mieć nadzieję. Praca w dużym koncernie to z góry zdefiniowane przywileje połączone ze sferą socjalną, a więc nie chodzi jedynie o gwarancję utrzymania umowy, lecz także o inne, było nie było, ze wszech miar znaczące czynniki. Z dużymi przedsiębiorstwami na ogół mamy kontakt w rozmaitych państwach, w tym również w Polsce. Wielorakie międzynarodowe spółki otwierają swoje fabryki nie tylko we własnym kraju macierzystym, lecz też formują swoje wpływy na rynkach międzynarodowych i w ten sposób wzmacniają wielorakie rynki zatrudnienia.
  W Polsce z takim procesem stykamy się nieustannie, jako że ogólnie Polska jest obszarem otwartym na nowych, „zamorskich” inwestorów. Ci znów zakładają na naszych obszarach inwestycyjnych zakłady produkcyjne, ponieważ jest to dla nich bardzo korzystne z wielorakich powodów.

  Tekst napisany przez oferty https://szukampracy.pl/ogloszenie

 • Ten wpis został opublikowany w kategorii Team building. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>