Imprezy integracyjne non profit

Specjaliści ds. kadr coraz intensywniej szukają programów charytatywnych na organizowane co roku albo i nawet dwa razy w roku  szkolenie team building .
Planują jak nietrudno się   czytelnikom domyślić wzmocnić w załodze  postawę o orientacji non profit.
Kilkanaście agencji organizujących szkolenia team building odnotowało ten trend na rynku i stara się zaktualizować swoje propozycje scenariuszy team building o tego typu szkolenia.
W ofertach możemy wyszukać najczęściej poniższe scenariusze.
Pierwsza kategoria to wydarzenia proekologiczne. Sortowanie odpadków, oczyszczanie parków, czy nagłaśnianie zasad dotyczących ochrony  środowiska w małych gminach itp..
Kolejny program szkoleń integracyjnych i team building to wsparcie na rzecz grup będących w trudnej sytuacji jak osoby ubogie, osoby kalekie, długotrwali pensjonariusze szpitali itp.
Wyjazdy integracyjne angażują też aktywności na rzecz zwierząt (np. konie, a czasem także reklamę szczytnych wartości jak  uczciwość podatkowa czy edukacja ekonomiczna.
Tego typu imprezy team building mają wielką  przewagę w porównaniu z tradycyjnymi spotkaniami dla ludzi. To propagowanie dobroczynności. Niestety powinniśmy pamiętać również o trudnościach w prowadzeniu tego typu szkoleń. Nasz wiodący doradca specjalizujący się w tego typu programach Jerzy Dereń wylicza trzy najtrudiejsze z perspektywy działu HR. Konieczność prowadzenia  uwzgodnień z bardzo regularnie niechętnymi takim programom instytucjami publicznymi, wielomiesięczny okres przygotowań biurokratycznych, i także warunek dopasowania się do potrzeb danej gminy w której realizujemy projekt. Jednak o to przecież chodzi w projekcie non profit.

PARĘ CIEKAWYCH STATYSTYK Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma ćwiczeń : scenariusz społeczny
- Najlepiej ocenione w kwestionariuszach po warsztacie aktywności – oceny uczestników: planszowe gry strategiczne
- Przeciętna wielkość grupy szkoleniowej: sto pracowników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na konferencję: środek tygodnia.
- Najczęściej wybierana część kraju: Tatry

Ten wpis został opublikowany w kategorii Team building. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>