Kultura korporacyjna oraz praca w organizacji

Pojawia się pytanie: w jakim stopniu firmy różnią się inną kulturą organizacyjną? Niekiedy kontrasty są wyjątkowo duże. Człowiek uczestniczący w szkoleniach zawsze rozważa: w tej organizacji pracuje mi się całkiem nieźle, a w tamtej było gorzej. Co bywa powodem?
W tym blogu zamieszczam krótki rys funkcjonowania dwóch firm. Znajdź 7 różnic atmosfery korporacyjnej, które w obu instytucjach są inne. Wymień je w Wordzie i scharakteryzuj krótko, na czym polegają różnice. Dokładny opis odszukaj na tej stronie:  Baza Wiedzy – Szkolenia
Instytucja ABC wytwarza wieże hifi dla typowych melomanów. Miejsce działania to niemal cały obszar województwa. Menedżerowie średniego szczebla mają w swoich zadaniach odpowiedzialność za poszczególne wyroby. Zarząd nie wymaga wreszcie od nich podejmowania dużego ryzyka. Zaplanowane działania mają być bez jakichkolwiek wyjątków dokumentowane, dobre efekty zawsze były ogłaszane publicznie. Projekty które skończyły się porażką również są na zebraniach oceniane. Zgodnie z tym, co wiem, nie istnieje najmniejszy nawet sposób w celu do podejmowania nowych przedsięwzięć.
Instytuacja biznesowa Armach SA operuje na rynku żywności oraz jest numerem jeden w wytwarzaniu napojów mlekopodobnych, masmiksów i serów. Top management wprowadza właśnie innowacyjną strategię na kolejne pięć kwartałów, aby przyzwyczaić liderów niższego managementu do obliczania ryzyka oraz dalszych poprawy pracy ich wydziałów. Pracownicy, którzy zaproponują ciekawe sposoby poprawy pracy lub innowacje, będą przenoszeni na wyższe stanowiska. Błąd, wtedy gdy nie przynosi znacznej szkody firmie, ma być rozumiany jako „lekcja na przyszłość”.
Jak widać, przedstawione wyżej  instytucje stworzyły inne polityki organizacyjne. W następnym artykule przedstawię, w jaki sposób atmosfera organizacyjna wpływa na pracę zespołową.
Na tą chwilę to tyle moich myśli.
Autor: Krzysztof Piskorz
I JESZCZE JAK ZWYKLE PAKIET NIETYPOWYCH STATYSTYK ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najpopularniejsza forma zadań team building : spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
- Najwyżej ocenione w testach po evencie zabawy – opinie grup: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Uśredniona wielkość grupy szkoleniowej: osiem pracowników.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na impreze: weekend.
- Najchetniej wybierana lokalizacja: Gdańsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy scenariuszowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla pracowników.
Rozumiemy, że atrakcyjne szkolenie albo wyjazd to także wygodny ośrodek konferencyjny. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy ponad sto przepięknych miejsc ze wszystkich rejonów Polski. Zapraszamy na wydarzenia integracyjne jak również  team building.Najczęściej prowadzimy zajęcia w Sudetach, pod Warszawą oraz na Mazurach. Preferujemy  obiekty na łonie natury . Gdy jest ciepło szkolimy w plenerze, a jeżeli pogoda jest zła – pod dachem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia, Team building i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>