Parę dobrych rad w zakresie pracy szefa

W ubiegłym tygodniu w czwartek organizowałem kurs dla szefów zmiany pracujących w małej firmie produkcyjnej.  Wydarzenie miało miejsce w dużym hotelu w Bieszczadach. Ponieważ za oknami wszyscy oglądali wyjątkową wiosnę, po szkoleniu uczestnicy chcieli pospacerować po lesie.
W ciągu kursu, które prowadziłem dla  menedżerów, wszyscy biorący udział opisali pewną grupę zjawisk związanych z funkcjonowaniem w grupie pracowników: predyspozycje do pełnienia roli w zespole rzadko były kryterium przy rekrutacji osób mających pełnić funkcje top managementu, szef nie rozwija niezwykłych talentów członka zespołu, wiele apektów da się poprawić w działalności zespołu. Te problemy można doskonalić biorąc udział w takich szkoleniach:  Kursy   Prezentacje .
W tym wpisie pragnę przedstawić, jakie konsekwencje są pochodną klasycznych zjawisk w firmie. Kiedy role zespołowe nie są kryterium w czasie selekcji kandydatów,  wówczas przełożony nie może właściwie wyznaczać zadań do zrealizowania.
Dla przykładu Edward Dąbrowski jest informatykiem i pracuje w dużej firmie doradczej. Jego szef kazał mu wysłać długiego maila do partnera biznesowego i ustalić wymagania systemu organizowania zadań dla pracowników. Ten zatrudniony nie lubi stosunków interpersonalnych z innymi osobami oraz skupia się na aktywności przy komputerze. Na pewno nie zrealizuje efektywnie powierzonego projektu.
Kolejny przykład: Silną stroną Adama Kaczkowskiego od zawsze było innowacyjne podejście do wielu spraw. Lubi wprowadzać nowatorskie usługi, określać ulepszenia w pracy zatrudniającej go firmy. Jego kierownik nie rozważa tego jakie  pracownik ma mocne strony oraz wyznacza temu pracownikowi sprawy, które polegają na działalności systematycznej, ale niezwykle nudnej, bo takiej samej pod względem treści. Ten zatrudniony jest sfrustrowany, a pracodawca nie wykorzysta jego  atutu.
Dobrze można odczytać na opisanych wyżej  przypadkach: cechy osobowe i wynikające z nich role w zespole muszą być podstawą do powierzania ludziom odpowiednich obowiązków.
WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH

W naszym portalu  często przeczytasz także na temat:
- pomiary satysfakcji menedżerów w dużych koncernach i małych firmach
- testy rozwojowe
- zajęcia edukacyjne z tematyki miękkiej
- imprezy motywacyjnych
- zarządzanie personelem
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i zachęcamy do kolejnych spotkań na tej witrynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>