Planowanie staje się coraz bardziej istotne dla zarządów spółek

W tym blogu chcę opisać pewną kompetencję kierownika. W trakcie prowadzonych kursów  dla   zawsze otrzymujemy inspirujące studia przypadku na temat zachowań menedżerskich. Z tych rozmów wynika, że wyjątkowo istotną umiejętnością kierownika jest tworzenie harmonogramów.

W czasie realizacji szkoleń dla menedżerów dowiedzieliśmy się o nowej technice aktywizacji niezbyt produktywnych pracowników i skłonienia ich do wykonywania zadań. Ta metoda polega na założeniu, iż w każdej sytuacji bez wyjątku jak najszybciej trzeba zrobić harmonogram i zakres zadań , a także ustalić punkt końcowy podejmowanych działań. Następnie menedżer może pokazać poczynione ustalenia zatrudnionym podwładnym. Jeśli współpracujące z nim osoby rozumieją cele albo plany firmy, szybciej wykonują swoje obowiązki i uprawnienia. Taką wiedzę można doskonalić podczas sesji,
Szkolenia   Z Inspirującego Prezentowania .

Sporządzanie planu  skupia się na narysowaniu mapy ”co, kto i kiedy robi” oraz nakreśleniu precyzyjnych celów dla firmy. Ustalanie celów   kojarzy się, że jest dość łatwe. Dlatego najczęściej warto ustalać cele   precyzyjnie. Plan układa się z czynności, przedziałów godzinowych i osób, które muszą zrealizować wszystkie projekty.

Cel powinien być zapisany w komputerze. Dość szybko tworzy się harmonogramy za pomocą programów informatycznych. W Internecie można znaleźć zaawansowane programy informatyczne, które pomagają menedżerowi  rysować plany Gantta.

Należy jeszcze powiedzieć, iż plany bywają niezbędne w firmie, z tego powodu, że zestaw działań prowadzi do osiągnięcia określonego celu. W większości firm to szef określa listy czynności opierając się na polityce organizacji. Tak zapisana koncepcja strategii  firmy jest niezwykle obszernym ustaleniem dla organizacji.

Na prowadzonych przez nas kursach kierownicy dość często opisują swoje firmowe harmonogramy. W dalszej części szkolenia korygujemy ich plany i prezentujemy praktyczne sposoby pracy nad planem. Musisz pamiętać, iż efektywny przełożony umie planować i ustalać cele. W przeciwnym wypadku w firmie jest bałagan.

NASZE WPISY

Redaktorem powyższego opracowania jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z motywowania oraz analityk z tematyki  kierowania projektami.
Na tej stronie mówimy także na temat:
- audyty satysfakcji ludzi w dużych koncernach i małych firmach
- ankiety psychologiczne
- wykłady z efektywności osobistego
- szkolenia team building
- kierowanie zasobami ludzkimi
Dziękujemy i zapraszamy do kolejnych odwiedzin na tej witrynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Szkolenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>