Przeciwstawne przykłady organizacji a działanie zespołowe

W tym wpisie opisuję  casy prawie identycznych przedsiębiorstw. Lepiej mi znana organizacja była zorganizowana autokratycznie. Pracownicy nie byli efektywnie funkcjonującą grupą, każdy skupiał się na celach wpisujących się w jego obowiązki bez porozumienia z innymi. Kolejna firma pracowała zespołowo. Było to możliwe, ponieważ ta firma odbyła podobne szkolenie, jak to:   Coroczne Wyjazdy Zawierające Gry Szkoleniowe
Opisana na początku firma była otwarta na początku roku 1997 przez farmaceutę Piotra Dąbrowskiego, który zamierzał rozszerzyć zawód i postanowił zostać przedsiębiorcą.
Jego uniwersytetem była Akademia Medyczna w Gdańsku gdzie skończył naukę jako lekarz. Otworzył Zarejestrował spółkę handlową i zatrudnił 20 przedstawicieli w różnych miastach Polski. Każdego miesiąca zatrudnieni w firmie pracowali w siedzibie firmy w Poznaniu gdzie omawiali wszystkie zadania na kolejny okres dla organizacji. Nie licząc tego momentu przedstawiciele z regionów pracowali najczęściej bez współpracy z innymi. Pewnego razu, gdy 7 ludzi zwolniło się z firmy, przytłaczająca część spraw organizacji nie dało się zaliczyć do zamkniętych. Po 3 kwartałach ta instytucja została zamknięta i wyrejestrowana z rejestru firm.
Drugą organizację biznesową otworzył wyjątkowo ambitny absolwent uczelni ekonomicznej w Katowicach. Już na pierwszym roku wiedział jak tworzyć interesujące seminaria dla studentów. Pracował w instytucji non-profit na stanowisku ”szef” PRu. Gdy przyznano mu dyplom magistra, otwarł spółkę konsultingową. W ciągu 8 kolejnych miesięcy ta organizacja okazała się najbardziej znaną i polecaną firmą w tej branży w Unii Europejskiej. Jej średni roczny przychód plasował się na poziomie 5 milionów złotych. Organizacja zatrudniała 100 specjalistów, w tym 56 coachów w takich miejscach jak: Warszawa, Gliwice, Zakopane, Szczecin.  Trenerzy zawsze pracowali zespołowo, dlatego firma wciąż się rozrasta.
Tyle menedżerskich myśli.
Opracowanie: Grzegorz Falenty
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC GARŚĆ INTERESUJĄCYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
– Najpopularniejsza forma zajęć : gra kryminalna
– Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po warsztacie ćwiczenia – opinie uczestników: gry konstrukcyjne z klockami
– Przeciętna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: dwieście osób.
– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na incentive: początek tygodnia.
– Najchetniej preferowana część kraju: Trójmiasto

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy scenariuszowe szkolenia team building i pasjonujące wyjazdy integracyjne dla firm.
Nasze autorskie wyjazdy integracyjne i praktyczne szkolenia team building są polecane przez setki korporacji z wszystkich branż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia, Team building i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.