Reguły pracy w zespole

Projekty szkoleniowe z tematu ”integracja zespołu” bywają bardzo istotne dla prowadzonych działań organizacji. Prywatne czy państwowe instytucje, duży wydział i rodzinne przedsiębiorstwa bazują na pracy ludzi – jako efektywnych zespołów, a nie jednoosobowych indywidualistów. Takie stwierdzenie wydaje się zupełnie jasne, bo wyłącznie pracownicy tworzą realną motoryczność organizacji.
W tymże portalu od wielu miesięcy opisuję zalety pracy w zespole. Kilka tygodni temu miałem przyjemność poprowadzić kilka warsztatów menedżerskich w obszarze budowania zespołu. Uczestnicy szkoleń omawiali dobre praktyki, które spotykają w swojej aktywności menedżerskiej w różnego typu organizacjach. W oparciu o dyskusję podczas warsztatów postanowiłem zapisać trzy przykłady współdziałania w grupie pracowników – koncepcje „sprzedane” mi przez samych uczestników. Inne zasady możesz odszukać też na tej stronie:
Coroczne Szkolenie Integracyjne
Niżej prezentuję zasady pracy w zespole. Opisałem je jako studium przypadku rzeczywistych działań w organizacji biznesowej.
1. Wprowadź cotygodniowe narady zespołu
Ania była w zeszłym roku dyrektorem działu zarządzania projektami. Jest zatrudniona z wybitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Ażeby pracownicy byli zdolni razem pracować, szefowa wprowadziła cotygodniowe narady. Narady są zawsze w środę o godzinie 9.00 oraz trwają 2,5 godziny. Po zebraniu menedżerka w formie pisemnej dokumentuje usprawnienia i zadania dla biorących udział w zebraniu członków zespołu.
2. Poznaj współpracowników
Adam został zatrudniony w wydziale marketingu. Codzienne współpracuje z pozostałymi ludźmi w firmie, ale oni pracują w innych województwach. Ażeby zatrudnieni w tej firmie sprawniej ze sobą współdziałali, co jakiś czas firma deleguje ich na 6 godzin na nieformalne narady w dobrym pensjonacie.
3. Bazy umiejętności w grupie
Beata jest szefem rodzinnej agencji z branży handlowej. Organizacja posiada w głównej siedzibie firmy 3 współpracowników. Kierowniczka zamówiła dla organizacji system informatyczny do gromadzenia wiedzy na temat operacji firmy. Dzięki temu zatrudnieni w tej firmie mają możliwość działać razem oraz będą wiedzieć, jakie procesy są w firmie.
Tyle haerowych myśli.
Redakcja: Tomasz Kowal
I JESZCZE JAK ZAWSZE TROCHĘ INTERESUJĄCYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
– Najchętniej zamawiana forma zadań team building : gry topograficzno – poszukiwawcze
– Najlepiej wycenione w kwestionariuszach po wyjeździe aktywności – komentarze grup: nagrywanie filmów i teledysków
– Statystyczna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: siedemdziesiąt osób.
– Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na event: wtorek.
– Najczęściej zamawiana lokalizacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od dziesięciu lat działamy w branży imprez firmowych jako Training Projects.
Wiemy, że atrakcyjne szkolenie lub wyjazd to także wygodny hotel. W wyselekcjonowanej bazie posiadamy blisko dwieście klimatycznych destynacji ze wszystkich rejonów Polski. Rekomendujemy sprawdzone spotkania integracyjne a także  team building.Zwykle pracujemy w Sudetach, nad Zegrzem a także nad morzem. Zalecamy  lokalizacje na łonie natury . Latem szkolimy na terenie otwartym, a gdy jest deszcz lub zimno – pod dachem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Team building i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.