Sierpniowa posucha w szkoleniach

Smutna prawda jest, iż okres od pierwszego lipca do trzydziestego sierpnia to w wielu przypadkach ciężki moment dla wolnego strzelca utrzymującego się z pracy jako ktoś kto przeprowadza Warsztaty  Prezentacje i Przemówienia
Klienci maja latem przestoje produkcyjno urlopowe co, rzecz jasna, jest procesem sensownym i bazuje na oczekiwaniach samych zatrudnionych. Nie ma więc sensu by taki proces negatywnie oceniać.
Jednak grono szkoleniowców widzi w tym czasie spowolnienie. Szkolenia biznesowe sprzedają się z mniejszą częstotliwością. Trener stara się o przynajmniej skromne trzy lub cztery dni szkolenia.
To co zapewne będzie trudnością dla instytucji organizującej szkolenia z motywowania czy rozwoju osobistego, albo instruktora tworzącego szkolenia biznesowe, może być potencjalnym bonusem dla beneficjentów produktów firmy szkoleniowej. Należy oczekiwać w tym okresie na niższe ceny, łatwiejsze dopasowanie terminu warsztatów do potrzeb klienta  a jednocześnie bardziej kameralne grupy uczestników.
Innym bonusem jest to, że  sale konferencyjne czy kongresowe są bardziej dostępne  i co nietrudno odgadnąć w analogiczny sposób tańsze. Wspominamy tu oczywiście o destynacjach typowo konferencyjnych, poza atrakcyjnymi wakacyjnie miejscówkami.
Z tej oto przyczyny właśnie warto zamówić warsztaty w czasie upalnej kanikuły. Jeżeli przerwa urlopowa  pozwala na takie zaplanowanie programów rozwojowych, dostaniemy znaczące korzyści finansowe a dostępny budżet ogarnie w ramach dostępnej kwoty odrobinę więcej wykładów – często bardziej wyśrubowanej jakości.
Warto zrezygnować z nawyku, iż lato to przestój w warsztatach – zawsze tam, gdzie jest to możliwe z uwagi na metodę organizowania urlopów pracowników w firmie.

COŚ O NASZYCH WPISACH
Ten serwis prowadzi drużyna mających wieloletni staż doradców organizujących kursy dla menedżerów z różnych branż.
Twórcą niniejszego felietonu jest  Dawid Artymian, prowadzący szkolenia z komunikacji oraz twórca gier i symulacji z tematyki  planowania kariery.
Opracowanie graficzne bloga: Edyta artymowicz.

W tym serwisie  często przeczytasz   na temat:
– badania motywacji kadry w instytucjach i organizacjach
– kwestionariuszy kompetencyjne
– programy rozwojowe z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
– spotkania incentive
– kierowanie kapitałem ludzkim
Z satysfakcja gościmy Państwa w blogu i namawiamy do kolejnych odwiedzin na naszej stronie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Oceny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.