System szacowania wyników zachowań pracowników w przykładowej firmie

Dobry sposób realizowania ocen personelu działa w gruncie rzeczy na pięciu narzędziach: ankietach, technikach, procedurach, kryteriach, sposobach ustalania konsekwencji dla ocenianych pracowników. Bez wątpienia powinien wykorzystywać wszystkie moduły teoretycznego układu zarządzania: założone efekty docelowe, zasoby, sposoby działania, wejścia, efekty w postaci materialnej i niematerialnej i relacje z innymi obiektami. Idealny system ocen pracowników Czytelnik może znaleźć na tej stronie:  Centrum Oceny
W kwietniu 2012 roku miałem za zadanie wdrożyć system oceniania zachowań pracowników dla średniej działalności gospodarczej z branży motoryzacyjnej, której siedziba jest w Warszawie. Kiedy byłem na miejsce drugi raz, umówiłem się z specjalistą ds. HR i przy jednym stole sporządziliśmy projekt układu metod oceniania pracowników. Zebranie zajęło 2 godziny. Podczas tego spotkania uzgodniliśmy następujące sprawy:
1. Wielkość grupy podwładnych, którzy mają być poddawani ocenie przez  szefów.
II. Jak często podwładni mają być poddawani ocenie.
c. Liczba kwestionariuszy, które można stworzyć, żeby system poprawnie działał.
IV. Rodzaje interfajsów, jakie mogą być wykorzystane, aby szefowie korzystali z oceny podwładnych w celu motywowania pracowników.
5. Cenę i terminy wykonania systemu.
W odrębnym artykule przedstawię, w jaki sposób przeprowadziliśmy ten projekt. Już w tym wpisie mogę zdradzić tajemnicę, że mimo nabytych i ugruntowanych dużych doświadczeń w konsultingu dla firm w podobnych sprawach, pojawiły się naprawdę niezwykłe  problemy. Dla przykładu przełożeni nie potrafi używać Excela. Natomiast kierownik personalny był Włochem i słabo komunikował się po angielsku, nie mówiąc o języku polskim.
Tyle menedżerskich myśli.
Redakcja: Tomasz Supeł

TAGI:
Badania kultury organizacyjnej
Rekrutacja  pracowników
Strategia personalna w usługowej jednostce biznesowej
Innowacyjne kierowanie kadrami
Fundusz socjalny
Rozwój pracowników
Selekcja kandydatów do pracy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Symulacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>