Szkolenia Z Efektywności Osobistej

Uczestnicy niejednokrotnie pytają mnie o  Szkolenia Z Efektywności Osobistej dla zaawansowanych.  Bez zastanowienia zauważam wtedy że nie oferujemy czegoś określanego mianem zaawansowane techniki w tym temacie bo nie o to chodzi.
Przede wszystkim musimy wiedzieć że zwycięzka postawa w zadaniach kierownika polega tu w największym stopniu nie na użyciu technik zaawansowanych (bo ich istnienie to fikcja) lecz na sumiennym a także uporządkowanym przestrzeganiu podstawowych procedur pracy menedżera – np. jasne priorytety kiedy chodzi o zarządzanie czasem, albo rozpoznawanie potrzeb podwładnych gdy chodzi o zarządzanie w zespole.
Jeżeli kierownicy brali udział w szkoleniach i warsztatach na poziomie elementarnym, a nie potrafią sprawnie pracować to problem nie znajduje się w dodatkowym szkoleniu menedżerskim. To zwykle dwa inne powody bywaja źródłem porażki. Przede wszystkim – za mało samodyscypliny w stałym wykorzystywaniu nauczonych już narzędzi. Zwyczajnie szefowie stosują je tylko kiedy im się chce a nie stale gdy sytuacja tego wymaga.
Poza tym robią to niepoprawnie (np. sztampowo) i po łebkach – co także nie jest teamtem na szkolenia ale mentoring.
Dlatego uwzględnijmy ten fakt i nim zamówimy szkolenie z zarządzania czasem, kurs z przywództwa, albo konferencję z komunikacji dla zaawansowanych, przeprowadźmy audyt problemów w grupie osób rozważanych na szkolenie. Dobre wsparcie pracownika iniciujmy od sprawnej diagnozy. Jeśli nie zrobimy tego to wywalimy bardzo wysokie pieniądze a rezultat szkolenia nie będzie dla organizacji pozytywny, a korzyści biznesowe – gdzieś w okolicach zera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>