Testy pracownicze w zarządzaniu danymi.

Administrowanie zbiorem informacji kadrowych w działach personalnych bazować musi między innymi na porządkowaniu wyników z pomiaru motywacji zatrudnionych osób, badania satysfakcji kadr, systemu ocen okresowych, testów psychologicznych.
Wartościowe a niejednokrotnie pozostawione odłogiem pokłady iformacji to np.  kwestionariusze osobowościowe   – systemy już stosowane ale też z myślą o przyszłości planowane.
Wdrożenie w przedsiebiorce skutecznego pakietu zarządzania wiedzą składa się z szeregu etapów:
Na początek: przedstawienie docelowych rezultatów które musi wygenerować  projekt. Badania satysfakcji , które wykorzystamy mają tak ogromną ilość informacji  że bez doprecyzowania pożądanych celów nie będziemy świadomi czego w nich poszukiwać.
Drugi krok to standaryzacja danych przetrzymywanych przez dział HR oraz  każdy inny dział prowadzący Badania satysfakcji. Zwykle  są one jak z różnych bajek i nie dają szansy do porównania ich.
Na tym nie koniec. Oceny okresowe muszą być skontrolowane pod katem ich świeżości bo przegnile już fakty są gorsze niż żadne.
No i oczywiście mile widziane będzie przeszkolenie osoby odpowiedzialnej za Badania satysfakcji   w kwestii zarządzania wiedzą.
Wreszcie kolejny krok to wydzierżawienie odpowiedniego oprogramowaniu do przechowywania oraz przetwarzania informacji z testów a także badań.
Na sam koniec jeszcze jedna kwestia:  zarządzanie wiedzą nie zadziała jeśli nie będzie kogos, która wychwytuje w posiadanych danych wartościowe dane, przekształca je w raporty i przekazuje właściwym menedżerom.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>