Zarządzanie projektem dla każdego

W ofercie studiów podyplomowych można znaleźć wyjątkowo wiele szkoleń w obszarze kierowania działaniami innymi niż procesy operacyjne firmy. W tym artykule na mojej stronie napiszę, jakich cech szkolenia się spodziewać w temacie takich przedsięwzięć dydaktycznych i jakiego rodzaju kwestie były zawsze dla mnie najważniejsze w zarządzaniu projektami. Szczegółowe zasady czytelnik znajdzie na portalu: Baza – Szkolenia Z Kierowania Zmianami .
Trzeba podkreślić, od ponad 20 lat zauważam wiedza na temat kierowania projektem – dawno temu nazywany również business management, wywodzącą się z USA. Metoda była używana w przemyśle motoryzacyjnym, w przemyśle projektującym na rzecz przemysłu ciężkiego, a także w międzynarodowych logistycznych przedsiębiorstwach. Dzisiaj stała się to dopiero dziedzina wiedzy naukowej bardzo doceniana w międzynarodowych firmach. Kongres Zarządzania Działaniami Projektowymi zaprojektował wysoce przydatną teorię, techniki oraz narzędzia do badań aktywności liderów projektów.
Kierowaniem działaniami projektowymi było w przeszłości metodą administrowania bazującą na systemowej oraz pełnego przygotowania cyklu nowatorskiego projektu lub też parametrów technologicznych w ściśle określonym harmonogramie i przy zdefiniowanym zakresie kosztu zakładanego do wykonania danego przedsięwzięcia.
W czasie projektu szkoleniowego z obszaru zarządzania zaspołem projektowym widzę, że uczestnicy chcą wykorzystać sposoby i praktyczne kwestionariusze z wybranych pól działalności: planowanie, określanie budżetu, delegowanie pracy podwładnym, ustalanie celów pracowników. Biorący udział w szkoleniu pozytywnie oceniają praktyczne definiowanie kłopotów w pracy zespołu projektowego w czasie szkolenia.
O AUTORACH

Redaktorem niniejszego wpisu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z publicznego przemawiania i jednocześnie analityk w dziedzinie  ocen okresowych.
W tym miejscu  często przeczytasz także o:
- audyty satysfakcji ludzi w firmach
- kwestionariuszy osobowościowe
- warsztaty z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- eventy motywacyjnych
- kierowanie kadrami

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>