Znaczenie integracji w budowaniu zespołu

Posiadanie bardzo dobrego i efektywnego, odpowiednio dobranego teamu, którego eksperci z wieloletnim doświadczeniem są w stanie przejmować zadania koleżanek oraz kolegów jak również połączeni są silną więzią to najwartościowsza ze wszystkich sprawa dla wszystkich, którzy prowadzą własny biznes. Powszechnie wiadomo przecież , że o tym, czy przedsiębiorstwo poradzi sobie na rynku nierzadko decydują sprawne, profesjonalne zespoły pracowników .

W jaki sposób stworzyć sprawny, uniwersalny zespół? Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jest to proces oparty na skomplikowanej, delikatnej materii postępowania oraz wymaga niezwykłego profesjonalizmu dowodzącego, używając terminologii wojskowej teamem w danej firmie. Konsolidacja grupy to rozbudzanie wzajemnej ufności , to tkanie powiązań na gruncie zawodowym i towarzyskim . Sprawienie tego w kilka dni jest niemożliwe . Potrzebny jest dłuższy okres wspólnej aktywności zawodowej i umiejętność skutecznej negocjacji.

Niezwykle przydatne w tworzeniu sprawnych ekip są  Cykliczne Szkolenia Integracyjne. Ich renoma nieustannie przybierała na sile od czasu pojawienia się przedstawicielstw zagranicznych firm w naszym kraju , co wyraźnie pokazuje skuteczność tego rodzaju eventów. Dziś każda licząca się agencja eventowa proponuje w dobrych cench tego typu wydarzenia , nierzadko szykowane z rozmachem i z profesjonalną scenerią.

Imprezy integracyjne są dobrym pomysłem również dlatego, że umożliwiają kontakt na płaszczyźnie mniej formalnej , tworzą się silne więzi , uczestnicy maja okazję, by lepiej się poznać nawzajem . Podczas tego pokroju wydarzeń nierzadko wykorzystuje się rozmaite działania teambuildingowe. Ich kwintesencją jest przede wszystkim kolektywne dążenie do celu. Team building to przezwyciężanie pętających dotąd ograniczeń i irracjonalnych uprzedzeń dzięki zdrowej rywalizacji , to poznawanie ograniczeń własnych i innych uczestników . Tego gatunku działania przygotowywane są także dlatego , aby pracownicy mieli szansę zrozumieć, co nie jest łatwe, najmniejsze niedociągnięcia , ale ponadto mocne strony . Ważne jest podczas takich działań odkrycie , że wybrane cele można osiągnąć wyłącznie wspólnie . To doskonały fundament pod powołanie do istnienia doskonałego zespołu . Firmy zajmujące się organizowaniem wyjazdów integracyjnych polecają najczęściej różnego rodzaju gry na wolnym powietrzu, np. podchody lub wyścigi .

Naturalnie jeden wspólny wyjazd nie przekształci masy pracowniczej w sprawny kolektyw. To wymaga wiele zachodu . Niemniej wspólne wypady w atrakcyjne miejsca bardzo intensyfikują poznawanie się ludzi .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Team building i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>