Tradycje w różnych państwach a gra zespołowa

Oczekiwania menedżerów wobec obecnych członków zespołów nie zawężają się wyłącznie do poziomu zakończonej edukacji, biegłości w stosowaniu innego języka niż polski i doświadczenia zawodowego zdobytego w innej firmie. Coraz więcej przedsiębiorstw w trakcie doboru kandydatów zabiega o to, aby ustalić, czy nowo zatrudniony okaże się radzić sobie w pracy w grupie.
W niniejszym artykule chcę zaprezentować to, że zestaw cech narodowych wywiera wpływ na pracę grupową. Dobrze wiemy, że kompetencje kooperacji w zespole są wśród firm pozytywnie wyróżniane, działanie samodzielnie to często świetny przepis na sukces. Pracownicy posiadający wysoki standard inteligencji ogólnej, działający nietypowo oraz dążący za wszelką cenę do swoich celów bez przeszkód awansują. Na przykład:   Zespołowe Imprezy Angażujące Gry Szkoleniowe
Na to, czy organizacja preferuje indywidualizm czy aktywność zespołową ma znaczenie także kultura kraju, w której funkcjonuje. Geert Perlacle przeprowadził wywiady z zakresu rutyn organizacyjnych firm pochodzących z wielu obszarów kulturowych. Wniosek z nich, że można obszary kulturowe pogrupować na kilka podgrup zależnie od zakresu, w jakim kultura zarządcza preferuje aktywność w grupie.
Mogę podać przykład, że organizacje biznesowe z Holandii, Włoch i Ukrainy bardzo promują zgranie zespołu skoncentrowanych celów pracodawcy. Dodatkowo pozytywnie wyróżniają małą rozpiętością zarządzania. Zespoły wykonujące konkretne zlecenie są bardzo małe. Natomiast w niemieckich przedsiębiorstwach duża część aktywności bywa wysoce ujednolicona oraz zaprogramowana przed samym działaniem, natomiast czynności bywają dokładnie rozdzielone.
Dlatego Niemcy świetnie działają nawet w dużych zespołach bez konieczności permanentnego nadzoru. Pracownicy w koncernach japońskich muszą być przygotowanym na konkurowanie o pozycję zawodową oraz wyrobić w sobie ogromną pasję do wykonywanej pracy. W tego typu krajach nagradza się samodzielne podejście do zadania oraz entuzjazm.
W przyszłomiesięcznym odcinku z obszaru działania grupy współpracowników opiszę sylwetki aktorów zespołowych i ich wpływ na efekty pracy małej zbiorowości ludzkiej.
Na tą chwilę to tyle haerowych myśli.
Opracowanie: Jan Kowal
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PARĘ CIEKAWYCH ANALIZ ODNOŚNIE INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
– Ciesząca się największym wzięciem forma zadań team building : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Najwyżej wycenione w ankietach po evencie ćwiczenia – opinie grup: nagrywanie filmów i teledysków
– Średnia liczebność grupy szkoleniowej: osiemdziesiąt pracowników.
– Optymalne dla klienta dni tygodnia na konferencję: niedziela.
– Najchetniej zamawiana destynacja: Karkonosze

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od pięciu lat działamy w branży spotkań dla pracowników pod marką Training Projects.
Rozumiemy, że skuteczne szkolenie i wyjazd to także przyjazny obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy ponad sto przepięknych destynacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Zapraszamy na eventy integracyjne a także  team building.Najchętniej działamy na terenie Jury, pod Warszawą oraz nad Bałtykiem. Cenimy  obiekty w ciszy i spokoju . Przy dobrej pogodzie pracujemy pod chmurką, a gdy pogoda jest zła – w salach szkoleniowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia, Team building i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.